Milieudefensie
maandag 15 maart 2010
 
U bent hier: Home > Aanpak & resultaat > Kopenhagen 2009 > Weblog > Linda's blog > 2009 > augustus > 12 > Ambiteus India wil 20MW zonne-energie in 2020
Klimaatblog
 
 

Ambiteus India wil 20MW zonne-energie in 2020

by Joukje Kolff — last modified 12-08-2009 14:50

Bonn, augustus 2009 -  De eerste 2 dagen van een week onderhandelingen in Bonn zijn alweer verstreken. Er zijn veel nieuwtjes waar ik complete blogs over zou kunnen schrijven, maar simpelweg de tijd niet voor kan vinden. Ik kan natuurlijk weer een heel blog wijden aan hoe mager de reductiedoelen zijn van geïndustrialiseerde landen. Zo heeft Nieuw-Zeeland een slap reductiedoel aangekondigd van 10 tot 20 procent reductie van broeikasgassen in 2020 t.o.v 1990 onder een hele hoop voorwaarden. Dat komt niet eens in de buurt van wat wetenschappelijk gezien noodzakelijk is om klimaatverandering te beperken.


Maar laat ik het dit keer over een andere boeg gooien; met wat positiever nieuws. Mexico en Zuid-Korea hebben aangekondigd later dit jaar met concrete plannen te komen om hun uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Brazilië heeft aangegeven dat het ook bereid is om reductiedoelstellingen te formuleren, mits de rijke landen meer doen om hun emissies terug te dringen dan wat nu op tafel ligt.


India werkt aan een plan om maar liefst 20 GigaWatt zonne-energie op te wekken in 2020, 12,5 procent van de totale energieproductie. Wereldwijd wordt er nu 14 GigaWatt met behulp van zonne-energie opgewekt. Het plan, dat nog goedgekeurd moet worden, houdt een verplichte installatie van zonne-panelen in op ziekenhuizen, hotels en overheidsgebouwen. Via micro-financiering wordt verlichting op zonne-energie gestimuleerd in dorpjes wat het land goed kan gebruiken, aangezien maar liefst 56 procent van de bevolking nu nog geen toegang heeft tot electriciteit. Daarnaast moet er een feed-in tarief voor huishoudens komen die een overschot aan stroom terugleveren aan het net. Wel is er ondersteuning nodig van geïndustrialiseerde landen om de plannen te realiseren.


Nu hopen dat dit soort nieuws een positieve invloed heeft op de onderhandelingen. Afgelopen 2 dagen heb ik op de onderwerpen die ik volg, reductiedoelstellingen rijke landen en Clean Development Mechanism nog weinig vooruitgang gezien.

Document acties
Document acties
  • Delen |
 
steun Milieudefensie Vrijwilliger Milieudefensie