Doneer nu Toon menu
headerearthalarm133

Stop de overname van de VN door het bedrijfsleven

Al 20 jaar proberen regeringen afspraken te maken om onze planeet - en daarmee ook ons leven – te redden. Ze komen met schijnoplossingen, die geen antwoord zijn op de wereldwijde milieuproblemen. De VN is de enige plek waar we onze mondiale problemen onder de aandacht kunnen brengen en waar ook alle 192 landen van de wereld een gelijke stem hebben. Steeds vaker zien we echter dat het VN-beleid niet meer het algemeen belang dient, maar in plaats daarvan de belangen van bedrijven.

FoEI_UN_Cancun2010_2_afbeeldinginnerfade_2.jpg
Om het bedrijfsleven een halt toe te roepen en ervoor te zorgen dat de VN, zoals het hoort, het algemeen belang voorop stelt, hebben we een gezamenlijke verklaring opgesteld. Nu er zo veel mondiale crises zijn, mogen we niet langer zwijgen. 20 jaar is genoeg!

Oproep aan maatschappelijke organisaties

Wij hebben zoveel mogelijk maatschappelijke organisaties opgeroepen om deze verklaring te ondertekenen.

De verklaring is al ondertekend door:  
Friends of the Earth International, La Via Campesina, Jubilee Zuid / Amerika, het Transnational Institute, Third World Network, Corporate Europe Observatory, World March of Women, Polaris Institute, de Raad van Canadezen, Vrede en recht in Latijns-Amerika / SERPAJAL en Milieudefensie.

Andere organisaties die ons willen steunen, kunnen dat hier doen.

Wat vragen we aan de VN?

De ondertekenende groepen vinden dat de Verenigde Naties het algemeen belang horen te dienen en niet de belangen van het bedrijfsleven. Beleidsmaatregelen moeten oplossingen bieden voor de aanhoudende mondiale crises in plaats van winsten van het bedrijfsleven te vergroten.

Wij vragen de VN een publieke verklaring af te leggen waarin ze aangeven het algemeen belang boven het zakelijk belang te stellen. We willen dat de VN beloven concrete stappen te nemen in het beperken van de invloed van bedrijven op het besluitvormingsproces.

De volledige statement (in het Engels) inclusief de eisen aan de VN vind je op de website van Friends of the Earth International.

Doe mee!

Deze maand komen regeringen en maatschappelijke organisaties uit heel de wereld bijeen in Rio de Janeiro op Rio +20, de conferentie van de VN over duurzame ontwikkeling. Hoogste tijd dus om deze overname van de VN door het bedrijfsleven te stoppen! Friends of the Earth International is een petitie gestart, die wij daarom graag met je delen in deze Earth Alarm. De VN hoort het algemeen belang voor zakelijke belangen te zetten.

Doe mee! Stuur een brief aan VN secretaris-generaal Ban Ki-moon om de zakelijke lobby te stoppen.

Document acties